czwartek, 25 lutego 2010

..."trzy teatry” dla Igorka

Poczytajcie, jak wspaniali są ludzie. Jak wielkie serca mają Oświęcimianie. Dziś weszłam na stronę Oświęcimskiego Centrum Kultury i przeczytałam, że....
W sobotę 13 marca o godzinie 17:00 dyrektorzy, nauczyciele szkół podstawowych i gimnazjów oraz przedszkoli miejskich w Oświęcimiu wystąpią w spektaklu pt. "Mieszczanin szlachcicem". Na komedię Moliera w interpretacji kwiatu oświęcimskich pedagogów zapraszają: Barbara Rokowska - dyrektor Zarządu Szkół i Przedszkoli Miejskich w Oświęcimiu oraz Ula Maj – p.o. dyrektora Oświęcimskiego Centrum Kultury.

Dzień później, w niedzielę 14 marca o godzinie 16:00, studenci Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie wystawią spektakl pt. "Kubuś Puchatek" przygotowany pod opieką aktorki Narodowego Starego Teatru w Krakowie, pedagoga, oświęcimianki i naszej koleżanki - wspaniałej Ewy Kaim. Na spektakl zapraszają: Leszek Szuster, dyrektor Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu i Oświęcimskie Centrum Kultury.

W czwartek 25 marca 2010 roku o godzinie 16:30 uczniowie Powiatowego Zespołu nr 1 Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu - z prowadzonego przez wspaniałych pedagogów Jadwigę i Janusza Toczków Teatru "Na Stronie" - zaprezentują w Oświęcimskim Centrum Kultury spektakl pt. "Nie ma nieba".

Wszystkim przedstawieniom towarzyszyć będzie zbiórka pieniędzy na leczenie Igorka!
I co Kochani -„Nie ma nieba?”
Jest! Niebo jest – i to na ziemi! To Wy nim jesteście!

PS.W wydrukowanych przez zaprzyjaźnioną firmę Multimedia Partner zaproszeniach rozsyłanych przez Basię Rokowską, znalazł się wiersz mojego ukochanego poety ks. Jana Twardowskiego. Tyle razy po niego sięgałam. Tyle razy go czytałam. A zanim jeszcze powstał ten blog, leżąc z Igorkiem na onkologii w USD, pod datą 13 stycznia br. zanotowałam w swoim terminarzu kilka rozbieganych myśli i... cytat nadziei - z tego wiersza właśnie.
„...nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia
kiedy Bóg drzwi zamyka-to otwiera okno
odetchnij popatrz
spadają z obłoków
małe wielkie nieszczęścia potrzebne do szczęścia...”


Kilka tygodni temu Bóg zatrzasnął przed nami drzwi. Z łoskotem. Ale jednocześnie dał nam Was. To Wy otworzyliście nam okno. Tym oknem wpada w nasze życie promyczek nadziei....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz