niedziela, 7 lutego 2010

...kwesta w kościele Św. Maksymiliana

W niedzielę 14 lutego, w Dniu Św. Walentego, oświęcimscy „Kolpingowcy” będą kwestować na rzecz Igorka. Zbiórki przeprowadzone zostaną na wszystkich dziewięciu mszach świętych odprawionych tego dnia w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Oświęcimiu.
Wszystko za sprawą naszej przyjaciółki, a mojej licealnej koleżanki - Urszuli Trojanowskiej (Rożak) - założycielki stowarzyszenia Rodzina Kolpinga, które rozwija działalność przy Kościele św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Urszula i członkowie jej stowarzyszenia podjęli się trudu zorganizowania zbiórki na leczenie naszego synka. Było to możliwe dzięki przychylności księdza proboszcza Józefa Niedźwiedzkiego.
Ula napisała do nas w mailu: „w kweście weźmie udział wiele osób, moich przyjaciół, którzy nie opuszczą nas w potrzebie!!!! tym bardziej w Walentynki!!! To dar serca dla malutkiego serduszka !!!!!!!!!!!!!!!. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Kościoła Maksymiliana w dniu 14 lutego i oddania kawałka swojego serca w Walentynki dla Igorka:-) My tam będziemy czuwać. Ja sama też będę zbierać datki wraz z moimi przyjaciółmi i naszymi małymi dzieciakami”.
Ula jest wielka… Kiedyś siedziałyśmy w jednej ławce, potem widywałyśmy się sporadycznie. Zadzwoniła kilka dni temu. Z pomysłami, z dobrocią, z życzliwością. Sama niedawno straciła tatę, który przegrał walkę z nowotworem. Ulka – wasza determinacja – to nasza determinacja. Wasza siła i wiara – to siła i wiara dla nas.
Ula wysłała także maile z informacją o Igorku do wszystkich „Kolpingowców” w kraju a za ich pośrednictwem – także do Kolpingowców na całym świecie http://prawo.kolping.pl/aktualnosci.html
Na koniec dodała:
”jak już napisałam w poprzednim mailu...bez wiary bym tego nie robiła co oznacza, że nikt nie powiedział, że będzie łatwo, ale poradzimy sobie! bo zawsze po ciemnej nocy przychodzi jasny dzień! czekamy więc na niego wspólnie!
Ula- czekamy. Czekamy wierząc, że wkrótce nadejdzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz