wtorek, 16 lutego 2010

...szpital w domu

W poniedziałek Igorek dostał „małą chemię”. Zaraz potem przeżyliśmy wielką radość związaną z informacją, że wracamy do domu. I to na cały okrągły tydzień!!! Później nie było już tak kolorowo. W drodze do Oświęcimia czułam się fatalnie. Po powrocie - prawie 40 stopni gorączki, potworne dreszcze, biegunka i wymioty. Diagnoza- rota wirus. Na szczęście Albert zadzwonił po „kobietę do zadań specjalnych” - dr Maję Berezowską, która w 10 minut była u nas , zbadała, wkłuła wenflon i podpięła kroplówki, które przywróciły mnie do świata żywych... Grypa żołądkowa to przy rota małe piwo. Majka spędziła przy mnie dobre 2 godz., ale dzięki temu przespałam spokojnie noc i dziś jakoś funkcjonuję. Tzn. na przyzwoitym poziomie, bo ten wirus szybko nie mija. Dziś z kolei na rota rozłożył się Albert i mamy regularny szpital w domu, stado lekarstw i... kolejki do łazienki. Babcia Jasia ratuje sytuację, organizuje dom, bo babcia Marysia też od dwóch tygodni przebywa w szpitalu...
Igorek ma się wspaniale. Jest wesoły. Apetyt mu dopisuje. Zwłaszcza na naleśniki, którymi się zajada... No i może się cieszyć swoim starszym bratem.
Do Prokocimia wracamy w przyszły poniedziałek – na „małą chemię” oraz cotygodniową zmianę opatrunku na wejściu centralnym, a w środę 24 lutego musimy pojawić się na czczo na godz. 8.30, gdyż Igorkowi wykonają rezonans głowy. Badanie przyspieszyła pani docent Walentyna Balwierz - ordynator naszej onkologii, która chce, aby zaraz po tym badaniu przypadek Igorka skonsultował konsultant europejski i zaproponował najbardziej optymalną drogę leczenia. To bardzo dobra wiadomość!!!! Pani docent powiedziała nam również, że radiologicznie małego skonsultują u konsultanta krajowego.
Rezonans - to badanie, do którego maluchy z reguły są usypiane, trwa ok. pół godziny, w kabinie straszny halas, a dziecko musi w tym czasie leżeć nieruchomo, ale nasz dzielny wojownik poprzednio tak się sprężył, tak bardzo się starał, żeby się nie poruszyć, że z wrażenia... zasnął. Dlatego i tym razem idzie na badanie bez narkozy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz