poniedziałek, 1 marca 2010

...koncert w Grojcu i turniej piłkarski dla Igorka

Prawie 1400 złotych dla Igorka zebrali w sobotę grojczanie podczas koncertu Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy. Na scenie Domu Ludowego w Grojcu wystąpiły The Darmed, Liberty, Funky Beegos i Krzywa Alternatywa. Na zorganizowanie takiego koncertu koncertu wpadły Dominika Niemiec i Kamila Słoninka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Grojcu. Do akcji włączyły sołtysa Krzysztofa Wolaka i machina poszła w ruch.
- Dyrekcja biblioteki udostępniła salę i załatwiła ochronę. Dziewczyny zorganizowały zespoły a dzięki uprzejmości dyrektora "Chemika" Jacka Socha, również nagłośnienie. Strażacy z OSP w Grojcu i Włosienicy zabezpieczali koncert. Janusz Rogalski z Brzezinki podarował kiełbaski swojego wyrobu, Adam Nowotarski z Zaborza przekazał ze swojej fermy 90 jajek, a panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Grojcu zrobiły z tego wszystkiego wspaniały i smaczny żurek dla zespołów i organizatorów. Bufet zaopatrzyła „Perełka”.
Inną imprezą, która miała miejsce w miniony weekend był turniej halowy piłki nożnej. Zawody rozpoczęły się w oświęcimskim "Chemiku" w niedzielę o godzinie 9.00. Przygotowała je Amatorska Liga Piłki Nożnej (OSSA) wraz z grupą miłośników piłki i wolontariuszy a przy udziale sponsorów. Niebagatelną rolę przy organizacji odegrali Panowie: Waldemar Łoziński, Stanisław Biernat, Miłosz Ryczko i Grzegorz Kmiecik. To właśnie dzięki tym dwóm ostatnim, w turnieju zagrali oldboje krakowskiej Wisły, którzy zostali uznani za największą atrakcję zawodów. Podczas imprezy przekazano Igorkowi kilka koszulek i piłek z autografami zawodników Białej Gwiazdy oraz innych gadżetów. Jednym z najcenniejszych był złoty medal Mistrza Polski za sezon 2003/2004, przekazany przez Marcina Jarosa. Zarówno medal jak i inne gadżety jeszcze w tym tygodniu będą sprzedawane przez serwis aukcyjny allegro.pl. Na samym turnieju zebrano prawie 3400 zł a dodatkowe 600 zł przekazali strażacy z wewnętrznej zbiórki. Dziękujemy.
Więcej informacji o imprezach, oraz galeria zdjęć na www.faktyoswiecim.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz