poniedziałek, 15 marca 2010

...teatralne conieco - Igorkowi

Teatralny weekend za nami. W sobotę na deskach OCK królowali dyrektorzy oświęcimskich szkół i przedszkoli. Przed nimi wystąpił zespół VaBank (z ciocią Kamilą – chrzestną Igorka w roli głównej) a Marcin Domarzewski wraz z publicznością wyśpiewał „Tolerancję” Soyki. Wzruszające słowa wstępu wygłosiła Ula Maj (a obiecałam sobie, że nie będę płakać!) a spektakl poprzedziła prezentacja multimedialna poświęcona Igorkowi... Potem salę wypełniał już tylko zdrowy śmiech widzów, którzy bawili się doskonale podziwiając kunszt aktorski oświęcimskich pedagogów. Molierowska komedia miała niesamowitą oprawę, aktorzy prezentowali się we wspaniałych kostiumach z epoki – Marcin Magiera zamieścił tutaj zdjęcia ze spektaklu: http://www.oswiecimskie24.pl/galeria.php?id_gal=159.
Przed i po spektaklu można było zakupić w holu OCK przygotowane przez rodziców, uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej nr 9 kartki świąteczne, wydziergane na szydełku koszyki wielkanocne. Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska Oddział Oświęcim dzięki zaangażowaniu Adama Góralczyka i jego kolegów zachęciło dzieciaki z oświęcimskich szkół do wykonania prac plastycznych dla Igorka (dwie podarowane prace - wiszą u chłopców w pokoju). Można je było nabyć w holu OCK, zostały także wydane w formie pocztówek-cegiełek, które rozdawano darczyńcom. Iwonka Sobala z Irenką Janeczko zorganizowały stoisko z płytami. Dwupłytowy Album Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy rozchodzi się wśród oświęcimian i nie tylko – można go nabyć na allegro: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=952997363.
Po spektaklu pieniądze Igorkowi przekazali również oświęcimscy Radni Miejscy. Usłyszałam tego wieczoru mnóstwo słów wsparcia, otuchy i przekonania, że wszystko będzie dobrze. Pani Jadzia Chylaszek – dyrektor Przedszkola nr 16 zaprosiła nas do siebie w celu wypełnienia zgłoszenia Igorka do przedszkola na przyszły rok. Taki mamy plan, tego pragniemy - by od września Igorek wrócił do swojej grupy. "Mamuniu tęsknię za przedszkolem" – słyszałam już nie jeden raz.
Niedzielny spektakl „Kubuś i reszta”w wykonaniu studentów PWST pracujących pod okiem wspaniałej kochanej Ewy Kaim obejrzał Igorek. Chcieliśmy, aby był w OCK i nie żałujemy – mimo, iż powinien unikać skupisk ludzkich... Mamuniu ale śmieszne były te trzy króliki- mówił mi przed momentem. Dzięki Leszku, Ewo!!! Mamy w domu plakat z podpisami młodych aktorów a na nim wpisy-życzenia: Bądź jak tygrys! ...To tylko hefalumpy są i już! Mamy zaproszenie na pokrzepiające conieco od samego Puchatka i wezwanie: kilku kumpli weź i ruszaj w świat!!!. Życzenia: „Skacz razem z wszystkimi życzliwymi Puchatkami, osiołkami, prosiaczkami, maleństwami w góry jak kangury!!!
Igorek otrzymał również prezent: własnoręcznie wykonane laurki od pięcioletniej Karolinki i trzyletniego Kubusia- Dziękujemy!!!.
Również Uczniowie Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Bielanach przekazali nam pieniądze zebrane w szkole na leczenie Igorka. że tam zagrała dla Igorka Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy i Wielkich Serc. Na pamiątkowym dyplomie, który otrzymaliśmy cytat:
„Szczęście nie jest kolorowym motylem, za którym musisz pobiec, jeśli chcesz go złapać. Szczęście jest jak cień, podąża za tobą nawet wtedy, gdy o nim nie myślisz”.
Jeszcze nas znajdzie, juz go znajdujemy w każdym z Was.
Dziękujemy!!!

1 komentarz:

  1. Czesc Kochani ,to znowu ja Ula Sworzeniowska. Jestem pod wrazeniem:Igor jestes bohaterem! Taka postawa i odwaga a do tego twoj optymizm moglby wystarczyc dla calej druzyny pilkarskiej.Kiedys Ci sie to wszystko Kruszynko przyda, by pocieszac swoich przyjaciol na boisku.Tak trzymac! Albercie i Moniczko,bede w Oswiecimiu juz jutro i zobacze sie z Iwonka Sobala.Zebralismy w moim kosciele pare euro i przekazujemy je z modlitwa i slowami wsparcia dla Waszej walki.A motylek ma za zadanie kolysac sie i przypominac,ze Ten,ktory stworzyl caly swiat naprawde troszczy sie o Was mimo,ze czasami okolicznosci wydaja sie trudne do zniesienia.On wie i jest z Wami kazdego dnia,gdy spacerujecie przed zabiegami i gdy przytulacie glowki do wspolnej poduszki. Pomoze zniesc wszystko,a wasze swiadectwo o walce i uleczeniu bedzie pocieszeniem dla wielu ludzi w przyszlosci.Te puzzle juz niedlugo beda ulozone dla waszej wspolnej radosci. Ewangelia Jana 3.16- a zamiast SWIAT wlozcie Igorka i Monike i Alberta i babcie Marysie. Zachecam! Trwamy w modlitwie.Pa Ula i przyjaciele z Bandon

    OdpowiedzUsuń