piątek, 26 marca 2010

…jest niebo

Wczoraj w OCK miało miejsce kolejne wydarzenie mające wesprzec leczenie Igorka. Młodzież z "Konara", najstarszego oświęcimskiego LO, którą na co dzień opiekują się Janusz i Jadwiga Toczkowie, zaprezentowała spektakl pod tytułem "Nie ma nieba". Była to konfrontacja autorów sztuki z wizją braku nieba. Choć nie jestem krytykiem sztuki a tym bardziej teatrologiem, to podobnie jak publiczność (zebrana w liczbie około 300 osób), zostałem spektaklem porwany. Młodzież zaprezentowała nam naprawdę niezwykle dojrzały warsztat aktorski, a sama sztuka, choć nie pozbawiona dużej dozy humoru, pewnie wszystkim zebranym kazała zadać sobie kilka egzystencjalnych pytań.
Po spektaklu było jak zawsze ostatnio. Cudowni ludzie, którzy są z nami cały czas podchodzili, pytali o samopoczucie Igorka i zapewniali o swoim bezwzględnym wsparciu. Naprawdę nie muszą tego robić, odczuwamy to w każdej sekundzie walki z chorobą naszego dziecka.
Wszyscy, którzy przybyli na spektakl zostali obdarowani kwiatami podarowanymi przez Pana Tomasza Polaka ze Ślaskiej Giełdy Kwiatowej, które przywiozła nioceniona Lucyna Pasternak.
A potem był cudowny czas wczesnego wieczoru... Najpierw poszliśmy na urodziny do Babci Jasi a potem na spacer między naszym blokowiskiem. Te bloki jeszcze nigdy nie były tak ładne jak wczorajszego wieczoru, kiedy chodziliśmy sobie całą czwórką pomiędzy nimi. Ja trzymałem żonę za ręke a dwójka naszych dzieciaków "plątała się" nam między nogami. Igorek był przeszczęśliwy. Przepraszam jeśli ocieram się o banał albo nawet o kicz w tych opisach, ale to naprawdę była tak cudowna "zwykłość dnia", która nie zdarzyła nam się od dawna, że oddać tego inaczej najzwyklej nie umiem. Na koniec spaceru weszliśmy do zakładu fryzjerskiego w naszym bloku na Zawidzkiego, gdzie Panie fryzjerki walcczą o Igorka z ogromną determinacją. Igorek podziękował za pomoc Pani Jadzi a ta, oczywiście go wyściskała i wydawało się, że nie przestanie całować.
Na koniec dnia jeszcze wszyscy razem piekliśmy sernik (bez mąki, z eko-sera od Dudków, i eko-jaj), dziś go spróbowaliśmy. Jest pyszny. Chętnych na spróbowanie, zapraszamy.

Dziś wieczorem w pubie "Delirium" (dawna Marysieńka), kolejny koncert dla Igorka. Zagrają od 20.00 "Eight Pigs" i "Trick". Tych wszystkich, którzy lubią dobrego rocka na naprawdę niezłym poziomie, nie powinno tam dziś zabraknąć.

Miłośników Reggae i okolic zapraszamy do klubu "Nisza" w Chełmku, gdzie wystąpią; Kid - A i Kings of Unity. Start o 21.00.

Natomiast jutro od 9.00 do 19.00 na lodowisko w Oświęcimiu odbędą się I Otwarte Mistrzostwa Oświęcimia w Hokeju Amatorskim. Oczywiście dochód z imprezy również przeznaczony jest dla Igorka. Zapraszamy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz