czwartek, 11 marca 2010

…hurra wychodzimy!!!!

..krzyknął Igorek. Zadzwonił „do tatunia” i obwieścił mu radosną nowinę. To już potwierdzone. Dziś wychodzimy ze szpitala. Spędziliśmy pod numerem 38 bite dziesięć dni.

Około 14.00 mamy dostać wypis i jedziemy do domu – na całe, okrąglutkie dwa tygodnie!!! 24 marca mamy mieć rezonans magnetyczny a po nim – zapadnie ostateczna decyzja czy włączymy radioterapię, czy też nie. Będziemy mieć również konsultację z chirurgami twarzowo-szczękowymi. Pani doktor powiedziała, że zmiana była duża, ale dobrze zareagowała na chemię, pierwotnie radioterapia była zaplanowana po 4 cyklu, ale skoro guz dobrze reaguje na chemię może zostanie przesunięta.

Chcemy w międzyczasie udać się z Igorkiem na konsultację do Niemiec. Pani profesor Balwierz przygotowuje dokumentację Igorka, aby wysłać ją do konsultanta europejskiego.

Dobra wiadomość jest też taka, że po trzecim cyklu chemioterapii zmienia się schemat leczenia. Wypadają nam cotygodniowe tzw. „małe chemie” a będziemy przyjeżdżać do szpitala jedynie na długie cykle. To oznacza rzadsze wizyty w Prokocimiu a częstsze i dłuższe pobyty w domu. Hurra!

Kolejny wzruszający mail od osiemnastolatka, tym razem ze Skawiny. A tyle wokół krzywdzących opinii, że dzisiejsza młodzież jest bierna, nastawiona na zabawę, pozbawiona pasji i wrażliwości. My natomiast spotykamy na swojej drodze wielu wspaniałych młodych ludzi. Aż dziw bierze, że w tak młodym wieku tyle w nich empatii i chęci do działania.

Witam serdecznie,
Nazywam się Michał Piwowarczyk , mam 18 lat i jestem ze Skawiny pod Krakowem. Nie chcę tu pisać o moich emocjach po przeczytaniu bloga o chorobie Pani synka. Od razu chcę przejść do konkretów. Jestem zdeterminowany do przeprowadzenia zbiórki pieniędzy na leczenie Igora w szkole ZSO Skawina - której jestem uczniem. Mam pytane dotyczące formy tego "przedsięwzięcia". Zbiórka pieniędzy a następnie wpłata na konto - tyle wystarczy od strony formalnej ? Z góry dziękuję za odpowiedź , oraz życzę sił , dla Pani oraz Igora .
Michale- jesteś wspaniałym młodym człowiekiem i wielkim Przyjacielem naszego Igorka- dziękujemy

1 komentarz:

  1. To wspaniała wiadomość ,że jesteście już w domu.Bardzo się cieszymy.Natalka przygotowała futbolowy rysunek dla Igorka.

    OdpowiedzUsuń