czwartek, 4 marca 2010

… znowu komplikacje

Gorączka ustąpiła. Kaszel nie nasila się. Chrypka pojawia się tylko wieczorem. Na dzisiejszą noc zaplanowano więc dla Igorka kroplówkę przygotowującą a jutro miał rozpocząć przyjmowanie cytostatyków. No i niespodziewanie sprawy się skomplikowały. Wszystko przez silną biegunkę. Mam nadzieję, że to nie nawrót rotawirusa. Oddaliśmy próbki do badania i czekamy na jutrzejsze wyniki. Zaplanowana na jutro chemia znów stanęła pod znakiem zapytania.

Balonowe szaleństwo trwa, rozgrywki na okrąglaku to normalka, Igorek stawia na samodzielność – sam biega do zabiegówki na inhalacje, do ważenia, mierzenia, do odpięcia kroplówki i przepłukania „słonika”, ciągle słyszę: "mama ja sam… mama zostań tu."

Samotne wyprawy do zabiegówki mają ukryty cel. Nasz Igorek robi chyba „fakultet” z farmakologii - pozbawiony opieki mamy może w nieskrępowany sposób zasypywać pielęgniarki dziesiątkami pytań typu: po co, na co, dlaczego….??? I bezwzględnie oczekuje wyczerpujących odpowiedzi. Każda próba prześlignięcia się po temacie automatycznie uruchamia serię pytań dodatkowych.

Nasza kochana Iwonka Sobala we współpracy z Biurem Rachunkowym Danuty Rydzoń, przygotowuje w najbliższą niedzielę 7 marca obejmującą cały Oświęcim akcję bezpłatnego wypełniania zeznań podatkowych za rok 2009. Dwoi się i troi, by rozpropagować ją w naszym mieście. Z akcji mogą z niej skorzystać wszyscy, którzy 1% podatku rocznego przekażą na leczenie Igorka. Skierowana jest głównie do emerytów i rencistów, którzy otrzymali z ZUS lub KRUS rozliczenia roczne. PIT-y wypełniane będą w godzinach 8.00-13.00 w następujących miejscach:

- w Oświęcimskim Centrum Kultury, ul. Śniadeckiego 24

- w Biurze Rachunkowym Danuty Rydzoń w Oświęcimiu przy ul Sienkiewicza 5 ( w siedzibie biura)

- w Kościele św. Józefa Robotnika ul. Jana Pawła II

Organizatorzy proszą by osoby, chcące skorzystać z bezpłatnej pomocy przy sporządzaniu PIT -u, zabrały ze sobą rozliczenia z ZUS lub KRUS.

Kochani dziękujemy! A wszystkich zainteresowanych zapraszamy, by skorzystali z tej bezpłatnej fachowej pomocy pań księgowych. To akcja, której motto brzmi „korzystne z pożytecznym”.

3 komentarze:

 1. brawo dla tych pań my już się rozliczyliśmy i 1% oczywiście jest dla igorka ja ze swej strony moge powiedzieć ze wsró swoich znajomych będe przypominać o 1% oczywiście dla igorka pozdrawiam igorku trzymaj się ja co dzień pamiętam o modlitwie za ciebie

  OdpowiedzUsuń
 2. Nasza Babacia Ania, która od lat rozlicza całą rodzinę i wielu znajomych - kobietka potrafi to robić, jak nikt inny na świecie - też prowadzi taką akcję! co prawda pocztą pantoflową, ale wielu zwerbowała i namówiła do 1% dla Igorka. Nas też :-)
  Asia

  OdpowiedzUsuń
 3. :):) Dziękujemy Wszystkim "niewidzialnym rękom" wspierającym Igorka:):)

  OdpowiedzUsuń