wtorek, 6 kwietnia 2010

...filmowo dla Igorka

Już dziś (wtorek 6 kwietnia) o godzinie 18.00 rozpocznie się w Oświęcimskim Centrum Kultury przegląd filmów komediowych, nakręconych przez filmowców amatorów. Będzie to dawka śmiechu w walce o uśmiech Igorka i kolejna impreza sygnowana przez Małą Orkiestrę Wielkiej Pomocy.
- Widzowie będą mieli okazję zobaczyć pierwszy film Henryka Lehnerta i kilka innych zwariowanych obrazów. Wszystkie filmy, które zaprezentują filmowcy w OCK zostały wielokrotnie nagrodzone na różnych festiwalach kina niezależnego w Polsce - mówi Piotr Struczyk, inicjator imprezy.
Podczas imprezy zaplanowano krótki quiz z symbolicznymi nagrodami i licytację, podczas której można stać się właścicielem m.in. rękodzieła artystycznego, wykonanego przez osadzonych z zakładu karnego w Trzebini. Będzie też zbiórka datków do puszki i licytacja pakietu darmowej reklamy w portalach Pegaz.info, Oswiecimskie24.pl i Fakty Oświęcim, które patronują imprezie.
.............................................................
Jutro jedziemy do Prokocimia na scyntygrafię kości Igorka a w piątek o 9.00 Igorek będzie miał wykonane badanie PET (Pozytonowa Tomografia Emisyjna)w Instytucie Medycyny Nuklearnej w Gliwicach.
Emisyjna Tomografia Pozytonowa pozwala z niemal stuprocentową pewnością wykryć ogniska choroby nowotworowej. PET pozwala dokładnie określić, gdzie znajduje się guz nowotworowy i czy daje przerzuty. Badanie przypomina diagnostykę przy pomocy zwykłego tomografu komputerowego, z tą różnicą, że przed badaniem pacjentowi podawany jest dożylnie środek radioaktywny (to jeden z zasadniczych elementów tego badania). Podczas skanowania - u chorego, któremu podano środek radioaktywny, komórki rakowe zaczynają intensywnie wydzielać niewidzialne promieniowanie gamma - zaczynają "świecić". To zjawisko występuje praktycznie we wszystkich typach nowotworów i jest znakiem, że w organizmie przebiega proces chorobowy. W czasie badania PET ciało pacjenta otrzymuje dawkę promieniowania zbliżoną do tej, która towarzyszy zwykłemu badaniu rentgenowskiemu.
Szczegóły: http://www.io.gliwice.pl/strona.php?typ=5&m=0&tresc=86

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz