czwartek, 1 kwietnia 2010

...cudotwórcy

Igorek wieczorkiem poczuł się lepiej... Liczy dni do powrotu do domu. Odwiedził go dziś tatuś i wujo Krzyś, który przywiózł dobre wieści z Wojnicza, gdzie zakończyła się zbiórka dla Igorka. Siostry Kubalówny rozdawały darczyńcom kazdorazowo prezencik. Krzyś przywiózł mi kilka pięknych kartek świątecznych, które dziewczyny same odręcznie wykonały na tę okoliczność. Wielkie serca macie kochani, młodzi, wrażliwi na drugiego czowieka. Nasi najbliżsi i wszyscy Ci, których imion i nazwisk nawet nie znamy. Igorek ma w was oddanych Przyjaciół. DZIĘKUJEMY!
Wchodzę pospiesznie na swoją pocztę i czytam maile...
"Znając Waszą sytuację Dyrekcja, pracownicy i uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu postanowili zorganizować szereg akcji w naszej placówce, by w sposób finansowy wspomóc Was w walce o powrót do zdrowia Waszego synka Igorka. Już podczas dyskoteki organizowanej przez Uczniowską Radę Szkoły uczniowie naszego Gimnazjum dali wyraz solidarności z Waszą rodziną zbierając pieniądze potrzebne na leczenie Igorka. Kolejna zbiórka pieniędzy odbywała się w klasach, gdzie uczniowie gromadzili wolne datki na rzecz Igorka. Również Grono Pedagogiczne i Pracownicy MG 2 dołączyli się do zbiórki. W ostatnich dniach lutego w Naszej Szkole obywały się kiermasze słodkości, w ramach których można było zakupić za symboliczną złotówkę pyszne ciacha, w większości upieczone przez mamy Naszych Drogich Uczniów. Ostatnią z przeprowadzonych akcji była loteria fantowa, gdzie fanty stanowiły przedmioty należące do nauczycieli MG 2.
Kwota zebrana podczas kwesty, loterii oraz kiermaszów to 1 300 00 zł. Wiemy, że to kropla w morzu Waszych potrzeb, ale mamy nadzieję, że te pieniądze w jakiś sposób pomogą Wam w walce z chorobą. Życzymy wytrwałości i wiary "że to słońce znowu zaświeci" - jak piszecie.Trzymamy kciuki !!! Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie MG 2."
Kochani - młodsi i starsi - Dziękujemy! Za morze empatii, za tak unikatową dziś chęć dawania. Od siebie. Drugiemy. Za nic. Po prostu - od serca. Jesteście wspaniali!
Czytam maila od kochanej Lucyny Pasternak, która nadal prowadzi akcję PR dla Igorka. Dzięki hojności firmy "Multimedia Partner" (Halinko, Rysiu, Dżanik – dziękuję!!!) udało się wydrukować plakaty, które od kilku dni "jeżdżą" po Oświęcimiu i sąsiednich miejscowościach - powyklejane na szybach autobusów MZK...Lucyna sprawiła, że na innym forum kwiatowym: e-florystyka.pl zawisł banerek z Igorkiem. Założyła też "Igorkowy temat" na forum: http://www.e-florystyka.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=4197&p=16671#p16671 .
Lucyna informuje również o szkoleniu w zakresie udzielania pierwszej pomocy, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie Igorka. Szczegóły tutaj: http://www.ratownictwo.net/index.php?strona_id=15&news_id=27) .
Pisze również, że poprzez forum nawiązała kontakt ze swoją koleżanką Ilonką - florystką, właścicielką hurtowni i pracowni kwiatów, która zamieściła na swojej stronie http://www.jessi.pl/ banerek Igorka z przekierowaniem na nasz blog. Ilonka wystawiła także u siebie skarbonkę dla Igorka a jej pracownice rozdają klientom ulotki o Igorku. Sama zaoferowała również, że przekaże na licytację dla Igorka swoje prace.
Kochani! Jak Wam dziękować? Jakimi słowami to wyrazić, żebyście poczuli naszą wdzięczność? Nie mam najmniejszego pojęcia. Wiem tylko z całą pewnością, że to Dobro, które sprawiacie i które w cudowny sposób mnożycie każdego dnia kiedyś do Was wróci.
Cudotwórcy nasi.

FOT: Kwiatowa giełda dla Igorka podczas Karnawałowego Balu Akademickiego PWSZ, który odbył się w lutym. Cudotwórczyni: Bronisław Ligęza, Iwonka Sobala, Sylwia, Ania i....moi bliscy z PWSZ
A tu wspaniała galeria zdjęć ze spektaklu "Nie ma nieba" dla Igorka. Fot. Tomek Mól
http://www.kasztelania.pl/galeria.php?page=2&galdz=473

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz