wtorek, 10 sierpnia 2010

...odliczanie


Przed chwilą wróciliśmy z Krakowa. Mieliśmy mieć dziś planową ocenę słuchu w prawym uszku Igorka, ale badanie nie odbyło się, gdyż lekarz, który miał je wykonać pojechał na urlop..... No coż.
Czas nas uczy... pokory.
W związku z powyższym możemy się opierać jedynie na badaniu z 24 kwietnia, które wykazało „niedosłuch mieszany ucha prawego”.
Wyniki morfologii Igorka imponujące - hemoglobinę, płytki krwi, krwinki czerwone ma jak u zdrowego dziecka, a leukocyty dźwigają się sukcesywnie do góry, jest ich 3300.
Sprawy toczą się błyskawicznie.
Wykupiliśmy ubezpieczenie na czas podróży, w piątek będziemy mieć też karty EKUZ (dzięki nieocenionej pomocy koleżanek Alberta z UMWM), samochód jest właśnie w trakcie przeglądu. Jeszcze tylko w czwartek ciocia Maja zmieni Igorkowi opatrunek na wejściu centralnym, potem jeszcze pakowanie, a w sobotę – ruszamy. Ku nadziei.
Płytki ze zdjęciami tomografii komputerowej i rezonansu, które dziś otrzymaliśmy w USD wysyłamy jutro kurierem do Freiburga do prof. dra Udo Kontnego. Przetłumaczony (jak zawsze nieodpłatnie!) przez kochaną Iwonę Jagiełło ( tłumacz przysięgły współpracujący z MDSM) opis tomografii komputerowej HRCT piramid kości skroniowych Igorka dotrze wcześniej do profesora mailem. Lekarze niemieccy będą mieli czas zapoznać się z dokumentacją Igorka jeszcze przed naszym przyjazdem. Agatko - dzięki za pomoc logistyczną:)
Wynik TK z poniedziałku wykazał, że piramida skroni została naruszona przez guza, ale wykonana parę misięcy temu scyntygrafia kości jednoznacznie sugerowała, że nie ma tam już komórek nowotworowych. I to nas podnosi na duchu. Jak to wszystko ostatecznie wygląda ocenią lekarze podczas operacji. Musi być dobrze!
Wynik TK piramidy kości skroniowej ( z piątku) brzmi:
„Lityczny proces destrukcyjny – resztkowa masa tu po stronie prawej, w zakresie piramidy widoczna jest na poziomie szczytu piramidy, na przekroju poprzecznym osiąga wielkość 15 x 11 mm. Zmiana niszczy tylną ścianę kanału tętnicy szyjnej w odcinku przedjamistym, widoczne resztkowe tkanki guza, lub bliznowate otaczają tętnicę szyjną od przodu i boków w okolicy wejścia do kanału tętnicy u podstawy czaszki.
Uwidocznione węzły chłonne szyjne okolicy podżuchwowej są drobne, niepodejrzane."

4 komentarze:

 1. Na pewno wszytko będzie dobrze pamiętam w modlitwie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, jest tylko jedno wyjście: musi być dobrze!
  I będzie!

  OdpowiedzUsuń
 3. MOcno trzymam kciuki!!! będzie dobrze!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymam mocno kciuki za Igorka i wierze ze uda mu sie wygrac. Sama jestem w trakcie walki z rakiem (mam 28lat) i nic tak nie pomaga jak wiara i pozytywne nastawienie. Bede sledzic losy Igorka i modlic sie za niego. Wszystko bedzie dobrze!!

  OdpowiedzUsuń