sobota, 29 maja 2010

... domowo

Wczoraj zaświeciło słoneczko, więc popołudnie spędziliśmy na podwórku. Igorek grał z dziećmi w piłkę, a Janoszek (już wydobrzał) jeździł na rowerze... Wieczorem razem z Igorkiem robiliśmy lody śmietankowe w thermomixie. Palce lizać...Dziś rodzinne święto – urodziny Alberta (oczywiście 18-te:) . Chłopcy złożyli tacie śpiewające życzenia, a babcia Jasia upiekła tort. Teraz chłopaki szykują się do wspólnego oglądania meczu Polska-Finlandia... Uwielbiam takie spokojne, zwyczajne, domowe weekendy...
Kochani we wtorek o godzinie 18.00 w Oświęcimskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż wystawy  fotografii Tomka Móla pt. "Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy".
"Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy" zagrała po raz pierwszy w lutym 2009 w Oświęcimskim Centrum Kultury dla chorego na mukowiscydozę dwuletniego oświęcimianina - Patryka Wieczorka. Jej pomysłodawcami oraz organizatorami charytatywnego  koncertu dla Patryka byli Albert i Marcin Boiński. Dokładnie rok później Orkiestra zagrała ponownie. Tym razem dla naszego synka...
Nigdy nie wiesz kiedy znajdziesz się w potrzebie.
Ale...
"Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy" to nie tylko muzyka nadziei dla ciężko chorego dziecka. To flota zjednoczonych serc w walce o jego wyzdrowienie. To grono ludzi wrażliwych, zaangażowanych, zdeterminowanych do działania. To cała seria imprez: koncertów, spektakli, turniejów, aukcji, ślizgawek, salonów poezji, kwest i wszelkich inicjatyw sygnowanych logiem MOWP, organizowanych tylko w celu przywrócenia do zdrowia małego dziecka. Już wkrótce MOWP stanie się fundacją i będzie grała dla wielu potrzebujących dzieci.
Od początku fotografem "Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy" był Tomasz Mól. Podążał z obiektywem śladami koncertów, spektakli, salonów poezji sygnowanych logiem akcji. Zdołał uchwycić ich magię...
Tomasz Mól jest oświęcimianinem. Jego przygoda z fotografią rozpoczęła się w drugiej połowie 2004 roku i przerodziła się w wielką pasję. Pierwsze fotografie Tomasza Móla zostały opublikowane pod koniec 2004 roku w wirtualnej galerii fotografii pod nazwą "Foto Projekt". Galeria ta z czasem połączyła grupę ludzi o podobnych zainteresowaniach.
Tomasz Mól przez 3 lata swojej pracy twórczej nawiązał współpracę z mediami, wieloma instytucjami. Jednym z najciekawszych projektów przez niego realizowanych było uwiecznienie byłych więźniów KL Auschwitz oraz wolontariuszy. Realizacja projektu zaowocowała wystawą pt. "Inna strona świata" prezentowaną pierwotnie w Górnym Pałacu Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Wystawa ta była również pokazana w Berlinie oraz Brukseli.
Sponsorzy wystawy:
Prowaider Foto - Żaneta Miler (Oświęcim, ul. Piastowska 13)
Reastauracja "Przysmak Staropolski" – PWSZ w Oświęcimiu, ul. Kolbego 8

Wszystkich Was Kochani, którzy wrzucając złotówki do puszek, uczestnicząc w imprezach, tworzyliście Orkiestrę Pomocy dla Igorka i staliście się jej Muzykami - serdecznie zapraszamy na wtorkowy wernisaż. Spotkajmy się, raz jeszcze.

2 komentarze:

  1. ... muzykantów ma Ci Igorek wielu... wszyscy czekaja cierpliwie na podział zadań i obowiązków ... uściski dla naszego dzielnego Rycerza, dla Janoszka i dla Was... ich rodziców o "przerośniętych" sercach :O)

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziubki co u Was?

    OdpowiedzUsuń