środa, 20 stycznia 2010

...odwiedziny przedszkolaków

Tego dnia od rana Igorek biegał podekscytowany. Nie mógł się doczekać wizyty swoich kolegów z przedszkola. W samo południe Karol i Jaś (wyselekcjonowani przedstawiciele, żeby nie narażać małego na ewentualne infekcje) wraz z panią Jadzią - dyrektor oświęcimskiej „szesnastki” oraz wychowawczynią średniaków- panią Beatką,, przekroczyli próg naszego mieszkania. Dla Igorka, który od dwóch miesięcy nie widział przedszkola, było to nie lada przeżycie. Maluchy szybko zapomniały o naszej obecności i rzuciły się w wir zabawy ....
Wśród prezentów , które Igorek tego dnia otrzymał znalazło się zdjęcie jego przedszkolnych kolegów i koleżanek. Grupa roześmianych przedszkolaków z różowymi serduszkami w dłoniach. To zdjęcie stoi w centralnym miejscu w pokoju Igorka. Dzieci przyniosły ze sobą coś jeszcze – pieniądze zebrane podczas jasełek, które wystawiły w środę 13 stycznia br. w kościele pw. Św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Jasełka te dedykowane zostały Igorkowi i tego wyjątkowego dnia, który dla nas był pierwszym dniem chemioterapii w USD w Prokocimiu, dzieci modliły się o jego zdrowie i szybki powrót do przedszkola. Podczas przedstawienie i tuż po nim zebrano ponad 2,6 tys. zł na leczenie Igorka.
Pani Jadziu, Beatko, wszyscy nauczyciele i rodzice dzieci z przedszkola nr 16 - dziękujemy. Jesteśmy zaskoczeni i niezwykle wzruszeni tak szczerą i spontaniczną reakcją, Całym sercem wierzymy, że Igorek podziękuje Wam za ten gest osobiście – już we wrześniu.
Wieczorem przyjechał Jacek Mydlarz. Przywiózł moc ekologicznych produktów dla Igorka ze swego i Jagusi gospodarstwa. (Toksynom i konserwantom mówimy -nie). Jacek przywiózł też coś więcej - nadzieję i dobre słowo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz