niedziela, 5 września 2010

... pierwsza kontrola w piątek


W ubiegły piątek w USD odbyło się konsylium lekarskie poświęcone Igorkowi. Analizowano raport z Niemiec i zastanowiano się  nad dalszym postępowaniem. Pani Prof. Walentyna Balwierz (ordynator onkologii dziecięcej) chce zasięgnąć w sprawie Igorka opinii konsultanta krajowego ds. mięsaków - prof. B. Kazanowskiej z Wrocławia. Była mowa o tzw. leczeniu podtrzymującym, czyli podawaniu Igorkowi chemioterapii tabletkowej. Napisaliśmy maila do Pani ordynator, w którym zawarliśmy opinię prof. Udo Kontnego, uznającego podawanie chemii w tabletklach w przypadku Igorka za bezzasadne. Zdaniem profesora Kontnego - chemioterapia podtrzymująca wyniszcza organizm, a jej podawanie nie gwarantuje zmniejszenia ryzyka nawrotu choroby. Tego nie było w raporcie, przekazał nam to ustnie. Nie wiemy jednak, co postanowią nasi lekarze. Czekamy.
W najbliższy piątek jedziemy do poradni onkologicznej. Tam przedstawiony zostanie nam kalendarz badań kontrolnych Igorka. Pierwsza jest scyntygrafia kości. Za równy miesiąc - 5-go października.
Czas próby. Tak wiele ich jeszcze będzie.... Przypominających, że wygraliśmy bitwę, a wieloletnia wojna ciągle jeszcze przed nami.
Musi być dobrze. Tak jak teraz.
Igorek jest silniejszy z dnia na dzień. Przybiera na wadze. Buźka mu się zaokrągla, włoski odrastają. W czwartek i piątek dąsał się na nas, jak go odbieraliśmy z przedszkola. Chciał zostać dłużej:):) Cieszy się, że jutro poniedziałek i znów może pohasać ze starszakami.
Jutro wracam do pracy. Po ośmiu miesiącach nieobecności. Mam lekką tremę...:)
Jest tak normalnie. Tak zwyczajnie. Tak cudownie.
Oby tak było już zawsze.
Niczego więcej nam nie trzeba.
W czwartek wizyta dziennikarzy z Super Ekspressu. Dobre wiadomości szybko się rozchodzą. Redaktorowi Koźminowi dziękujemy za wszystko, co dla nas zrobił i przy okazji przekazujemy namiary na Kalinkę.
W sobotę kupujemy SE. Artykuł o Igorku możecie przeczytać tutaj:
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/dzieki-wam-pokonaem-raka_152194.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz