piątek, 4 marca 2011

...tak zwyczajnie, tak dobrze

Normalność wraca do nas małymi krokami….
Wczoraj Igorek połknął ostatnią tabletkę trofosfamidu. Chemiotyki w tabletkach towarzyszyły nam przez ostatnie sześć miesięcy. Ten etap już za nami.
Znowu jest przepięknie, znowu jest normalnie...
Pożegnanie z chemią uczciliśmy wiwatami, gratulacjami dla dzielnego rycerza i… „zimnymi ogniami”. Igorek rozegrał także z tatą mecz w domowego pink-ponga. - Mamuniu mamy rekord! Odbijaliśmy aż 87 razy!!! - obwieścił z nieskrywaną satysfakcją.
W poniedziałek – 7 marca - wielki dzień. Nasz dumny starszak wraca do ukochanego przedszkola (MP nr 16-ście). Nie może się już doczekać. My także.
Będziemy więc żyć rytmem sprzed choroby. Od czasu do czasu przerywanym tylko wyjazdami na obowiązkowe badania kontrolne.
Będzie zwyczajnie. Niczego więcej nie pragniemy…

PS. Profesor Udo Kontny jeszcze nie odpisał na naszego maila, który przetłumaczyła nam kochana Elwira. Zapewne profesor przebywa na jakiejś konferencji, bo jak dotąd mieliśmy od niego odpowiedzi nazajutrz lub nawet po kilku godzinach. Dziś napisałam do niego ponownie.
Przed nami badania kontrolne: tomografia ciała- 14 marca, rezonans twarzoczaszki -17 marca, scyntygrafia kości – 23 marca.
No i PET – we wskazanym przez profesora Kontnego terminie.
Przed nami bardzo ważny rok. Ten rok od zakończenia leczenia zazwyczaj jest decydujący. Tak twierdi prof. Kontny.
Dlatego jeszcze raz prosimy o modlitwę i zaciskanie kciuków za naszego bohatera.
Żyjemy przekonaniem, że już nigdy nic nie zakłóci nam świętowania sukcesu naszego synka. Zwycięstwa w najważniejszej i najcięższej walce jego życia.
Wiemy, że już nigdy nie będzie tak beztroski, jak na tym zdjęciu. Ale wierzę, że pozostanie ufny i pogodny jak przed chorobą.
Przecież przepędziliśmy złowrogie chmury. Dzięki Wam. 
Teraz świeci słońce.
I będzie świecić już zawsze.

2 komentarze:

  1. i aby tak juz normalnie zostalo do KONCA, a Igorek szybko zapomnial o roku 2010! zyczymy i kciuki zaciskamy!

    OdpowiedzUsuń
  2. Życzę Wam z całego serducha, aby ostatnie badanie Igorka okazało się ostatnim guzikiem zapinającym szczelny kaftan izolujący jego organizm od nowotworu, będąc jednocześnie ostatnim puzzlem w Waszej walce z tym cholerstwem. Powodzenia i pozdrowienia!!! :)

    OdpowiedzUsuń