piątek, 11 marca 2011

... odpowiedź profesora

prof. Udo Kontny
Otrzymaliśmy odpowiedź profesora Udo Kontnego z UK Freiburg. Sylwia szybko przetłumaczyła tekst maila, którego odebrałam kilka dni temu.
Profesor Kontny proponuje wykonanie Igorkowi PET-CT we Freiburgu i w związku z powyższym zalecił rezygnację z pozostałych badań: tomografii całego ciała i scyntygrafii kości. Zdaniem profesora jest to  niepotrzebne obciążanie organizmu. PET da nam obraz całego organizmu Igorka.
Profesor napisał:
„  Polecałbym zrobienie MRT głowy i PET-CT, ale nie robiłbym CT całego ciała ani scyntygrafii kości.
MRT jest istotny przy zdiagnozowaniu zmian w obszarze guza i porównania go z poprzednio przeprowadzonymi badaniami. Przy pomocy badania PET można zbadać aktywność przemiany komórek pozostałych zmian. Badanie PET jest w wielu ośrodkach dzisiaj wykonywane łącznie z niewielką dawką CT (tomografia), czyli tak zwany PET-CT, które jako badanie jest wystarczające, aby stwierdzić czy w innym miejscu pojawił się guz lub czy zostały objęte zmianą kości. Jeśli PET-CT w którymś miejscu wykazałby zmiany, zrobiłbym wówczas badanie punktowo MRT.
Przeprowadzenie CT całego ciała wiąże się  ze zbyt dużym obciążeniem  promieniami. Również nie przeprowadzałbym scyntygrafii kości. Chętnie przeprowadzilibyśmy badanie PET-CT u nas we Freiburgu, moglibyśmy umówić termin pod koniec marca lub w kwietniu. Po prostu proszę dać znać, jaki termin by Państwu odpowiadał.”
Wysłaliśmy maila do pani Profesor Walentyny Balwierz prosząc o rezygnację z w/w badań obrazowych. Chcielibyśmy, jak tylko to możliwe, maksymalnie odciążyć organizm naszego synka.
21 marca o godz. 10.00 Igorkowi w Olsztynie wykonany zostanie MRT głowy. Jego wynik trafi do prof. Andrzeja Kukwy z Warszawy. MRT będzie wykonane bez znieczulenia. To oznacza kolejne 40 min. w bezruchu i kolejną próbę dla Igorka.
Z Gosią na placu zabaw we Freiburgu...
Napisałam maila do Gosi do Freiburga, po raz kolejny prosząc o gościnę. Odpowiedź przyszła jak błyskawica:
 „Kochani!!!!!!!!!!! Przyjeżdżajcie!!!!!!!! Mam ciarki na całym ciele!!!!!!!!!!!!!!! Tak się cieszę, że już tak szybko się zobaczymy!!!!!!!!! Nawet sobie nie wyobrażasz!!!!!!!!!!!!!!
Piszę do Ciebie z gabinetu w którym aplikuję soczewki kontaktowe. Jutro będę w biurze, sprawdzę moje terminy służbowe, prywatne poprzesuwam.  (….) Im szybciej przyjedziecie tym lepiej!!!!!!!!!! Tak się cieszę !!!!!!!!!!”
My też! My też! My też!
Ot, cała  nasza Gosia kochana! Znowu będzie nam tam, w Niemczech swojsko, domowo… I wierzę całym sercem, że i tym razem będziemy wspólnie się cieszyć i świętować….

PS. Igorek był u fryzjera. Ma super fryzurę i od tygodnia uczęszcza do przedszkola. A w zasadzie fruwa do niego jak na skrzydłach:)

4 komentarze:

 1. Miło czytać takie dobre wiadomości.Mam tylko jedno pytanie.Czy dalej stosujecie rady z ksiązki,,ANTYRAK" którą polecaliście.?Zawarte w niej informacje odnośnie żywienia stosuję ,czego efektem jest poprawa mojego zdrowia o 50%.W moim podeszłym wieku jest to wielki sukces.Serdecznie pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, Igorek razem z powrotem do przedszkola został "obłożony" dwoma siatami produktów spożywczych. Oczywiście tych zdrowych. I tu ogromne podziękowanie dla pracowników oświęcimsiej "16", którzy rozumieją sytuację i gotują Igorkowi osobno. Jemy zdrowo, nie zbliżając się do cukru, emulatorów, konserwantów i ulepszaczy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam pytanie do wszystkich,którzy stosuja rady z tej ksiązki-czy udało się Wam całkowicie wcielić w zycie te wszystkie rady które dotycza żywienia ? Mam trochę z tym problem, bo mam wrażenie że nie da się tak do końca uniknąć pewnych dodatków do zywności, możecie mi coś więcej napisać o tym jak wdrozyliście te zasady w zycie ?Pozdrawiam gorąco

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo proszę o kontakt na maila monikabartosz@poczta.onet.pl lub telefon 513 174 866 - chętnie odpowiem.

  OdpowiedzUsuń