piątek, 9 listopada 2012

....troski ale i nagroda dla Igora

Ostatnie kilka dni, to znów czasowy powrót do trosk. Igor zachorował i to tak nieszczęśliwie, że dostał zapalenia prawego ucha. Dziś mamy wizytę u laryngologa ale w związku z tym, że po antybiotyku reakcja bólowa ustała, będzie to tylko formalność.
Poniżej wklejamy artykuł z portalu oswiecimskie24.pl, w którym nasz dzielny syn już pojawia się na łamach...:)

OŚWIĘCIM.
Uchwycili ciepło i niepowtarzalną atmosferę rodzinnego domu.
UM Oświęcim
W ramach ogólnopolskiej kampanii „Postaw na rodzinę” miasto Oświęcim zorganizowało dla dzieci i młodzieży konkurs plastyczny „Ja i moja rodzina”. Uczniowie miejscowych szkół podstawowych i gimnazjów przygotowali ponad 200 rysunków. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpiło w Oświęcimskim Centrum Kultury.
Jury wybrało 60 najlepszych prac, a 30 uczestników otrzymało nagrody. Przyznano również tyle samo wyróżnień. 5 listopada, na wernisażu w OCK-u, młodym autorom wręczono zestawy plastyczne.
– Oglądając wasze prace widać, że kochacie swoje rodziny. Uchwyciliście ciepło oraz rodzinną atmosferę i serdeczność, które są przecież tak ważne dla kształtowania postaw młodych ludzi – mówiła podczas otwarcia wystawy Maria Pędrak, zastępca prezydenta Oświęcimia.
Wśród nagrodzonych znaleźli się: Daniel Puchała – SOSW, Bartosz Dąbek, Paweł Sandorski, Martyna Łysoń, Karolina Dejko i Kacper Kuk - Gimnazjum Towarzystwa Salezjańskiego, Aleksandra Bratek - MG 2, Natalia Pilch, Małgorzata Zygmunt, Urszula Morawska, Igor Bartosz, Paweł Jamróz i Wojciech Maroszek - SP 4, Karolina Klimkowicz, Miłosz Michalak, Natalia Krzyżecka, Gabriela Jarosz i Karolina Bogacka - SP 1, Paulina Wałęga, Laura Zawiła, Natalia Prędka, Maja Rybacka, Sandra Kawalec i Agata Pytlik - SP 9, Wiktoria Bulik i Natalia Nowobilska – SP 5, Kinga Kondal, Aleksandra Mazgaj i Angelika Jarosz - ZS nr 1, Wiktoria Maksajda - SP 11.
Wystawę prac można będzie oglądać do 20 listopada w holu Oświęcimskiego Centrum Kultury.
Ogólnopolska kampania „Postaw na rodzinę”, której wspomniany konkurs plastyczny był jedną z form, opiera się na jednej z najskuteczniejszych strategii profilaktycznych – Strategii Rozwiązywania Umiejętności Wychowawczych, rekomendowanych przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Organizatorzy zachęcają, by zawsze być blisko swojego dziecka i wspierać go w podejmowaniu mądrych wyborów, jasno określając swoje oczekiwania i wyznaczając granice. Rodzina jest bowiem tym miejscem, które kształtuje młodych ludzi. Programem zostały objęte nie tylko dzieci i młodzież, ale również ich rodzice i dziadkowie, bowiem jak wskazują statystyki pozytywne relacje rodzinne wpływają na zachowanie jej najmłodszych członków.
Kampania, do której przyłączyły się oświęcimskie szkoły jest finansowana z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na terenie miasta Oświęcim na 2012 rok.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz