poniedziałek, 1 sierpnia 2011

…mamy nastolatka.Chwila wspomnień...i komu to przekadzało, jak tacy mali byli??:)
 Jak już zaczęliśmy świętować, to jakoś nie możemy przestać. Po uroczystościach związanych z zakończeniem leczenia, przechodzimy do imprez urodzinowych. Już dziś, 11 lat kończy nasz pierworodny syn Janosz. Jakoś ciężko jest nam się pogodzić z faktem, że mamy w domu nastolatka. Natomiast za tydzień, 8 sierpnia, 6 lat skończy Irorek.
Tak naprawdę, naszemu starszemu dziecku,  w naszym blogu poświęcaliśmy zdecydowanie zbyt mało miejsca. Jest więc może dobra okazja do tego, żeby choć trochę to nadrobić.
Janosz, który ma ograniczoną percepcję emocjonalną, w związku ze swoim schorzeniem, przeżywał ogromnie leczenie Igorka. Cały czas, podczas pobytu naszego malucha w szpitalu, dopytywał co się dzieje z Igorkiem i wykazywał sporą dawkę empatii. Nieraz widziałem w jego oczach zadumę a kilka razy nawet łzę.
Potem, kiedy zobaczyliśmy „światełko w tunelu”, niejako automatycznie zupełnie inaczej zaczął się zachowywać Janosz. Stawał się coraz bardziej uśmiechnięty. Stosował się tez do moich próśb o nie absorbowanie naszej uwagi, która musieliśmy poświęcić wtedy Igorkowi. Zniósł to wszystko bardzo dzielnie, za co winniśmy mu ogromne podziękowania. A ja przy okazji tego jak odkryłem nie tylko ogromną siłę mojej żony, ale zobaczyłem również jak cudowne i kochane mam dziecko. To były odkrycia niezwykłe…
Życzymy Ci kochany synu, żeby twoja droga była zawsze prosta, choć niekoniecznie zawsze łatwa. To dlatego, że wiemy, że to trudności kształtują człowieka. Wiesz, że bardzo Cię kochamy, więc życzymy Ci spełnień i dopełnień oraz stu lat życia w szczęściu i radości.
P.S. Jeśli macie ochotę do złożenia naszym dzieciom życzeń, zachęcamy do komentowania. Mamy z Wami tak mały kontakt a to jest okazja, żeby choć trochę to zmienić.
Dla porównania...zdjęcie z dziś:)

6 komentarzy:

 1. Wszystkiego najlepszego dla Janoszka (śliczne imię), niech się spełniąJego największe marzenia!!! :*

  OdpowiedzUsuń
 2. ja życzę dla obu przystojniaków duuuuuuuużo zdrówka :) i tylko to się liczy bo jeśli jest zdrówko to i radość i szczęście jest :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Paula & Kurt2 sierpnia 2011 12:59

  Wszystkiego najlepszego Janoszu! Jestes wspanialym przykladem inteligencji, geniuszu rozumienia swiata. Jestes przykladem na to ze wszyscy jestesmy wyjatkowi i mamy swoja wlasna droge na wyrazanie tego co doswiadczamy i tego co chcemy zakomunikowac. Kochani rodzice - Wszystkiego najlepszego! radosci radosci radosci szczecia szczesia i zdrowia zdrowia zdrowia! Calusy, usciski i zyczenia pomyslnosci z calego serca!

  OdpowiedzUsuń
 4. Najlepsze życzenia dla Janoszka, zdrówka, radości i wielu miłych przeżyć nastolatka oraz dla Igorka, któremu kibicujemy, modlimy się i cieszymy z zamknęcia następnego etapu leczenia,pragniemy aby i nasza droga miała równie szczęśliwy finał.
  Moniko i Albercie, Wam również serdeczne gratulacje ale i podziękowania, za wsparcie,za to, że tu jesteście, dzielicie się informacjami ale i czasem bardzo intymnymi odczuciami, za to że tak pięknie ubieracie w słowa to co my, "mieszkańcy" okrąglaka czujemy. Bożena mama Adasia

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze dla Janoszka i Igorka :) Kolejnych dni, miesięcy i lat pełnych radości, ciągłego uśmiechu na twarzy, jak również tego by móc cieszyć się życiem w każdym jego momencie.

  OdpowiedzUsuń